Korejské módní trendy

Korejské módní trendy

Nejpopulárnějším korejským trendem je Ulzzang. Termín v překladu znamená nejlepší tvář. Korejky si velmi potrpí na to, aby měly krásnou pleť, a používají jedině kvalitní kosmetiku. Několikrát týdně dokonce aplikují masky, což u nás v České republice je bráno spíše jako občasné rozmazlování. Musíme ale vzít v potaz to, že kosmetika u nás, je mnohem dražší než v Koreji. Make-up korejské slečny používají tak, aby působil co nejpřirozeněji a aby zatěžoval jejich pleť co nejméně. Používají nejčastěji korektor, BB krém, stíny v přirozených odstínech, tenké linky hnědé barvy, tužku na obočí, řasenku a nesmíme zapomenout ani na rtěnku. Pozornost by měla upoutat právě tvář, která je bezchybná, takže oblečení bývá velmi jednoduché, ale chytře zkombinované. Ulzzang patří mezi unisex trend, i když jsou nejvíce k vidění ulzzang dívky.
pěkná asiatka

Ať už síťované punčochy, vrstvení, kalhoty s vyvýšeným pasem a mnoho dalších, které Korejci, dá se říct, znovuobjevili, vylepšili a nosili rok až dva před námi. Trend síťovaných punčoch pod kalhoty se zde nosil v roce 2016. U nás až o rok později. Pokud nevíte, co si představit pod pojmem vrstvení, pak to může být například oversized triko pod šaty s ramínky, které vypadají jako špagety. Co se týká vysokého pasu, první podobou trendu byly vypasované sukně, které se v Koreji začaly nosit v roce 2012 a to nejčastěji v kombinaci s oversized svetrem. Pastelové barvy byly k vidění vždy, ale nikdy nebyly nějakým šíleným trendem. Korejské dívky si potrpí zejména na jemný vzhled. I tento trend má ale svá pravidla. Ideální je outfit, který je sestaven z neutrálně barevných kusů a jeden až dva pastelové prvky, které outfit oživí. Může se jednat o pastelový kabát, baret nebo kabelku.
krásná asiatka

Párová móda je také trendem, který se k nám dostal z Koreje. Spočívá v tom, že páry koordinují své outfity tak, aby bylo vidět, že patří k sobě. Koordinace může mít spoustu podob a to jak doplňky, tak barvy. Pokud mají dítě, často sladí oblečení i své ratolesti, aby působili jako rodinka. Jestliže jste single, rozhodně ani vy nezoufejte. Trend je totiž populární i mezi kamarádkami nebo sourozenci.

Comments are closed.