Browsed by
Rubrika: Vzdělání

Můj syn ve škole

Můj syn ve škole

Když se řekne vzdělání, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si představí školu. A dozvěděla jsem se, že mnoho lidí si představí přímo základní školu, a to hlavně, když tam nastupují jejich děti. Nikdy si prý nevybaví ihned to, když šli oni sami do první třídy, tohle ani nevadí, protože každý člověk má jiné preference. Třeba někdo zapomíná, já také patřím k těm lidem, kteří opravdu hodně zapomínají. Ale to, že jsem šla do první třídy, tak na…

Číst dále Číst dále

Proč chce většina rodičů, aby jejich dítě mělo vysokou školu?

Proč chce většina rodičů, aby jejich dítě mělo vysokou školu?

Vysoká škola je v naší zemi nejvyšším možným dosaženým vzděláním. Máme zde bakalářské, magisterské i doktorské studium. A není rodiče, který by nesnil o tom, že právě jeho potomek je absolvuje s úspěchem.   To platí koneckonců prakticky již od jejich založení – studium na vysoké škole bylo vždy považováno za něco prestižního a hodného obdivu. Ukazovalo to, že daný člověk patří k vysoce inteligentní vrstvě obyvatelstva a že s něj bude „někdo“. S tím souvisí také fakt, že vysokoškoláci mají lepší pracovní příležitosti a…

Číst dále Číst dále

Profesní zaměření – jak na to

Profesní zaměření – jak na to

První možná volba profesního zaměření přichází v životě dítěte zhruba v patnácti letech, kdy si vybírá střední školu /nebo gymnázium či učiliště/ – asi nám dáte za pravdu, že v takovém věku ještě dítě může jen velmi přibližně vědět, co by chtělo jednou v životě dělat. Pokud se však vůbec nedokáže rozhodnout, může si zvolit gymnázium, a tak se specializace odsune. Gymnázium však není pro každého, plus tu hraje roli i tak, že po vystudování gymnázia pravděpodobně nebudete mít žádnou…

Číst dále Číst dále

Jak poskládat příběh?

Jak poskládat příběh?

Příběh pod slohovým názvem “vyprávění” psal nejspíš někdy úplně každý z nás. Není to bohužel ale tak lehké, jak by se mohlo zdát, na druhou stranu právě vyprávění je u slohové části maturit většinou společně se zprávou jakýsi záchranný útvar. Dobrý příběh se sestává z několika částí. 1)    Úvodu, kde se dozvíme počáteční stav situace, popíšeme prostředí a můžeme charakterizovat jednotlivé postavy. To ale není tak úplně nutné, jednotlivé části můžeme využít kdykoli v průběhu příběhu, například, když přibude nová…

Číst dále Číst dále