Prodávání věcí na bazaru

Prodávání věcí na bazaru

Každý člověk touží po tom, ušetřit nějakou tu korunu nebo si přilepšit tak, že prodá osobní věci, které už doma nevyužije. Je to totiž nejsnadnější přístup k penězům, který nevyžaduje prakticky žádnou větší aktivitu.

Proto jsou bazary natolik oblíbené a využívané, že se dnes většina lidí nejdříve rozhlíží v nich a až potom v obchodech.
dobročinný bazar

Jak prodávat na bazaru?

Abyste udělali někomu službu v tom, že mu poskytnete váš výrobek, produkt nebo zboží, které už nepotřebujete, musí odpovídat tomu, že bude funkční a ještě poslouží. Ve většině případů lidi hledají věci, které jsou použitelné a nevyžadují opravu nebo inovaci. Je tedy výhodné prodávat vše, co má ještě šanci přežít několik dalších let.

1.    Aby se vám vaše služba prodávajícího vyplatila a vy jste potěšili vašim zbožím ještě někoho jiného, musíte na to jít chytře a precisně. Základem všeho je zboží důkladně a ze všech stran vyfotit – co nejkvalitněji. Fotky vzbuzují zájem a samozřejmě přilákají větší množství kupujících.

2.    Kromě fotek je zásadní i cena zboží, která by samozřejmě neměla být vyšší a ani stejná jako při koupi nového. Jestli si sumy stanovíte příliš vysoko a už od pohledu zbytečně nereálně k vámi nabízeným věcem, je více než pravděpodobné, že jich neprodáte. Použité zboží si finančně ohodnoťte tak, že mu přidělíte 50% ceny z toho, kolik stálo když bylo nové. Značně opotřebované, ale ohodnoťte podstatně méně.

3.    Informace o vámi prodávaných věcech, by měly být pravdivé. Jestli víte o nějakých vadách, nedostatcích nebo problémech, které by mohly vaše věci mít, nesnažte se to zatloukat. Ten, kdo si jich od vás koupí na to stejně přijde a pochopitelně vám neudělá dobrou reklamu do budoucna.
oblečení v bazaru

Možnost prodeje a nákupu bazarových věcí je skvělou službou, kterou můžete udělat radost ostatním lidem kolem vás za značně menší finanční částku, za kterou by nakoupili nové věci. Taktéž se však může vyplatit i vám jako člověku, který si chce koupit něco o čem ví, že z druhé ruky bude bohatě stačit.

Proto, aby však fungovala a nebyla lidmi zatracována, byste však měli vždy dbát na to, co za jakou cenu a s jakými informacemi prodáváte.

Comments are closed.