Pronájem párty stanu pro soukromé či firemní účely

Pronájem párty stanu pro soukromé či firemní účely

Plátěné přístřešky v mnoha velikostech, které se objevují na různých slavnostech, kulturních akcích a soukromých oslavách, se do Evropy rozšířily ze zámoří. V České republice nebylo příliš zvykem pořádat zahradní párty ještě v devadesátých letech, tento trend jednoduchých a rychle postavených konstrukcí se rozmohl do nebývalých rozměrů teprve za posledních dvacet let. Jednotlivci i zájmové skupiny, firmy či sdružení si je oblíbili především kvůli možnosti trávit svůj čas v přírodě a využít příjemného prostředí, které celou akci ještě umocní.

zahradní párty

Jestliže o něčem podobném uvažujete, máte mnoho možností. Pochopitelně nemusíte stan přímo kupovat, pro občasné využití jej lze pronajmout, a to na jakoukoli akci a libovolně dlouhou dobu. Neexistuje také jen jeden rozměr nebo tvar konstrukce, může jít o malý přístřešek čtvercového půdorysu o rozměrech 3 x 3 metry, anebo o střední velikost 10 x 15 metrů, a není problém zajistit i obrovské hangáry pro akce typu výstav či provizorních skladovacích prostor.

Nejčastěji se pronájem párty stanů zajišťuje pro svatby a promoce a menší rodinné oslavy, kde se uplatní důmyslná nůžková skládací konstrukce. Výhody těchto řešení zajištění zastřešení staví hlavně na rychlosti výstavby a účelovosti – tedy na ochraně před slunečními paprsky, před deštěm a větrem.

občerstvení na zahradě

Kde a jak je upevnit

Ideální je terén rovný, maximálně jen mírně svažitý. Nejčastěji se staví na travnaté ploše, ale je možné je postavit i na betonu, žulové dlažbě, asfaltu a podobných tvrdých terénech. Nevhodný je naopak písek, stan postavený na písečné pláži není nejlepší nápad, rozhoduje totiž jeho ukotvení. A jak stan ukotvit? Může být pouze zatěžkán betonovými kvádry nebo ocelovými deskami, které se opírají o pevný terén, anebo se kotví do země pomocí rovných či spirálových kolíků.

Pronajímatel stanové konstrukce by vám měl sdělit postup výstavby a způsob jejího zajištění, je ovšem i možnost nechat si jej postavit, zvláště tehdy, jedná-li se o větší a složitější stavbu.

Comments are closed.