Ubytování Lednice a okolí na okraji rozsáhlého krajinného parku

Ubytování Lednice a okolí na okraji rozsáhlého krajinného parku

Památky a příroda

Česká republika je zemí s obrovským množstvím památkových objektů. Řadíme mezi ně hrady, zámky, kláštery, rotundy, hradní zříceniny, tvrze, ale i divadla, rozhledny, měšťanské domy v památkových rezervacích, větrné mlýny, mosty a viadukty, městské hradby, a některé další typy staveb.

Máte-li v plánu vyrazit na dovolenou do jednoho, či více regionů naší země, rozhodně nebudete trpět nouzí o možnost některou z těchto významných památek navštívit. Ať už zavítáte ne sever Čech, nebo na samotný jihovýchodní cíp naší republiky, v každé oblasti se setkáte s architekturou, která vám dovolí nahlédnout alespoň zčásti na mistrovství architektů a stavitelů, co tu žili před námi.

zámek Lednice a skleník

Cestování po Česku je vhodné spojit i s pobytem v přírodě, zvláště v dnešní době plné chaosu a stresu, navíc zmítané koronavirovou epidemií. Příroda je člověku tím nejlepším přítelem, význam jejího vlivu nepodceňujte, zvláště pak tehdy, trávíte-li mnoho času ve městech, a pracujete-li v kanceláři, nebo v jiném uzavřeném prostoru.

Lednicko-valtický areál

Výhodné spojení přírodních krás a architektury doby romantismu na konci 19. století objevíte na Jižní Moravě. Nejnavštěvovanější oblastí zdejšího kraje je Lednicko-valtický areál, jedná se o velmi rozsáhlý krajinný (uměle vytvořený) park, o plošné výměře cca 300 čtverečních kilometrů. O jak velkou plochu se jedná, si můžete vytvořit přibližnou představu ve srovnání s Prahou, ta zaujímá rozlohu necelých 500 km2.

interiér zámku Lednice

První, co vás tu pravděpodobně bude zajímat, až si zajistíte ubytování Lednice a okolí Lednice.galant.cz, je zámek Lednice s přilehlým tropickým skleníkem. V období od února do prosince je skleník přístupný veřejnosti a uvnitř se udržuje stálá teplota a vlhkost, aby bylo možné stabilně pěstovat i ty nejméně odolné rostliny.

Návštěvu skleníku si nenechte ujít, je to technický unikát, který nemá v Evropě obdoby. Měří téměř sto metrů na délku, vysoký je 10 metrů, a konstrukci tvoří kombinace šedé litiny a skleněných výplní.

Comments are closed.