Účetnictví bez papírů

Účetnictví bez papírů

Mysleli jste si, že tato moderní skutečnost k nám jen tak rychle a lehce nedorazí? Opak je pravdou. Nyní už můžete spravovat účetnictví úplně bez papíru a to pomocí Bmd business softwaru.
ukazování na graf.jpg
Postupem času jsme se dopracovali až do fáze, kdy se stále častěji setkáváme s případem, kdy provádíme účetnictví zcela bez papírů. V realitě je to však daleko složitější. O těchto metodách se zatím jen mluví, ale skutek utekl. Mnoho lidí tvrdí, že takto vedené účetnictví je nereálné a že není možné ani z technického hlediska, aby účetnictví bylo řešeno bezpapírově. Tištěné formy dokladů, dokumentů a faktur se stále musejí uchovávat a zakládat. Ovšem je pravdou, že právě Bmd business software se aktivně zapojuje do činností, které papírování nepotřebují a tak nejste zahrnuti miliony šanony, ale tento systém vám všechno zjednodušuje a přistupuje k tomu samozřejmě z hlediska legislativy. Umožňuje automatizovat celou řadu činností zejména při zpracování účetních dokladů.
kancelář a dva lidé.jpg

Podpora elektronických dokladů

Již v říjnu 2008 byla podepsána deklarace o společném postupu v oblasti řešení elektronické fakturace v ČR. K této deklaraci se připojily již téměř všechny firmy. Výrobci softwarů začali používat jednotný speciální systém ISDOC.
1. Co je vlastně ISDOC?
ISDOC je spojení dvou souborů. Co to znamená v praxi? To znamená, že jsou zde dva soubory, přičemž první obsahuje grafický obrázek dané faktury. Také přidané elektronické podpisy. Druhý soubor XML obsahuje strukturovaně uložená data. Právě z faktury, což je například datum dokladu, číslo, DIČ příjemce, DIČ vystavovatele a mnohé další informace.
2. Nyní přecházíme na QR kód
QR kód automaticky sbírá a převádí data. Tento typ kódu je velice moderní a novodobý, protože se například nepoužíval v minulém tisíciletí. Tato novinka zachytí daleko více informací, než je tomu například v případě běžného čárového kódu známého také jako EAN kód.
3. Faktury a tento novodobý kód, jak to funguje v praxi?
V praxi to znamená, že faktura může na svém těle mít natištěný QR kód. Při placení nemusíte vypisovat bankovní spojení, veškeré náležitosti a díky tomu si velice usnadníte veškerou práci i při evidování faktury.

Comments are closed.