Ucpaný záchod není žádná tragédie, pokud si víte rady

Ucpaný záchod není žádná tragédie, pokud si víte rady

Dovedete si představit žít v domě, kde není k dispozici toaleta? V létě to celkem zvladatelné je, tehdy stačí vyjít ven a vykonat potřebu třeba v blízkém lese, ale v zimě, ve sněhu, za mrazivého počasí, to jistě nebude nic příjemného. Posadit se zkrátka na keramickou mísu pěkně v teple, i když je venku právě mínus deset stupňů, je něco úplně jiného.

instalatér při práci

Existenci toalet považují asi všichni za naprostou samozřejmost. Jestliže zařízení správně funguje, pak se v podstatě ani nemusíte zajímat o nějaké detaily, proč a jak je tento systém funkční, a s čím vším to souvisí. Málokdo si na záchodě uvědomí, že máme tuto vymoženost k dispozici v podstatě 24 hodin denně, a že díky ní si tak můžeme užívat maximálního komfort, ať už se nacházíme kdekoli.

Jestliže však toaleta přestane fungovat dojde k zanesení odpadu, rázem si uvědomíme, o jak důležité zázemí přicházíme. Někteří z nás to řeší svérázně po svém, převážně gumovým zvonem, který ale ne vždy zabere a skutečně pomůže. Co si pak počít, pokud je toaleta jediná v domě, a nutně ji potřebujeme?

instalatér na toaletách

Zavolejte instalatéra i mimo běžnou pracovní dobu

Instalatéři v Praze nepracují pouze v rámci běžného denního režimu, jako lidé v kancelářích, udržují i nonstop havarijní servis a jsou vám k dispozici i o sobotách a nedělích a státních svátcích. Zasahují v situacích, podobných, jako je tato. Jestliže se vám tedy zanese odpadové potrubí na toaletě třeba v sobotu v noci, neváhejte a instalatérům to dejte na vědomí ihned. Problém se totiž může vyskytnout i v kanalizaci, která je zanesena kamením, bahnem, kořeny stromů a keřů, a je nutné provést její průraz.

Kromě odpadů a kanalizace řeší instalatéři i další havarijní závady, jako jsou úniky vody a plynu, problémy s topením – nefunkční plynové kotle a karmy, prasklé radiátory, praskliny v podlahovém vytápění atd.

Comments are closed.