Brazilský kvarcit je kámen vhodný na dlažby i obklady

Brazilský kvarcit je kámen vhodný na dlažby i obklady

Kvarcit v interiéru – kamenná dlažba se v interiéru uplatní zejména tam, kde potřebujete zajistit pevnost a odolnost nášlapné plochy, která bude zatížena nábytkem a dalšími těžkými předměty, a bude zároveň snadno udržitelná v čistotě. Představte si situaci, například v kuchyni, kde pracujete s těžkými litinovými formami, s plechovými pekáči a kastroly, a některý z nich vám nedopatřením vyklouzne z ruky a spadne na zem. Co se stane, pokud tam bude koberec, si jistě domyslíte, jestliže bude v tu chvíli hrnec plný omáčky. A co se stane v takovém okamžiku, jestliže hrnec s omáčkou dopadne přímo na keramickou dlaždici? Pokud bude dostatečně těžký, může snadno odlomit povrchovou glazuru nebo dlaždici přepůlit viditelnou prasklinou.

kamenná dlažba

Umístíte-li na podlahu v kuchyni dlažbu z kvarcitu Brasil Stone expert, nestane se nic. Kvarcit je nesmírně tvrdý a odolný kámen, podobně jako žula, takže to dopadne podobně, jako kdybyste upustili hrnec na žulové dlažební kostky.

Úžasná kresba – prohlédnete-li si kvarcit na snímcích na Internetu, zjistíte, že existuje v mnoha modifikacích, lišících se barvou a kresbou, a některé z nich vás možná, jak se říká, „dostanou“. Mnohé z nich jsou nesmírně elegantní a působí až luxusně, hodí se pro obklady i dlažby a bez obav můžete kvarcit aplikovat jak ve zmiňované kuchyni, tak i v koupelně nebo venku u bazénu, pod pergolou, v altánu či v podobě chodníčků v okrasné části zahrady.

domy a ulice z kamene

Dobře vede teplo – kameny velmi dobře vedou teplo, naši předkové toho využívali při stavbě obydlí, čímž ušetřili náklady za vytápění, a kameny se dodnes používají např. u některých masérských procedur. Výhodné je tuto vlastnost mít na paměti u podlahového vytápění, kámen absorbované teplo uvolňuje pomalu, čímž zvyšuje výkon topné soustavy a zároveň zlepšuje komfort v prostředí, kde se nachází.

Comments are closed.