Jaké nářadí vlastně skutečně potřebujeme v domácí dílně

Jaké nářadí vlastně skutečně potřebujeme v domácí dílně

Každý zdatný kutil si poradí se základním vybavením a dokáže v případě potřeby improvizovat. K běžným tvořivým pracím a opravám v domácnosti skutečně vystačíte s několika kusy vybavení, které se pohodlně vejdou do menšího kufříku.
tři šroubováky
Šroubováky – již krátce po sametové revoluci se v obchodních řetězcích začaly objevovat sady nářadí a především různé elektrické spotřebiče a pomůcky usnadňující práci. Mezi nimi si značnou oblibu získal i AKU šroubovák. Ten však efektivně využijete pouze tehdy, budete-li s ním pracovat každý den. Pro domácí dílnu a občasné práce nemá význam, stačí docela obyčejná ruční sada s vyměnitelnou ráčnou a bity. Jak se však ukázalo v praxi, nejlepší jsou pevné šroubováky s pogumovanou rukojetí a bohatě vystačíte s koncovkami podle velikostí 3 x křížový a 3 x plochý.
Kleště – docela obyčejné velké kombinačky, jedny menší štípací kleště a jedny „sikovky“ by doma neměly chybět. Dbejte na jejich kvalitu, aby měly ergonomickou rukojeť a nebyly to výběhové modely „pro dětské hraní“.
Sada montážních klíčů – ideální je kombinace stranových klíčů na druhé straně s očkem. Někdy se však můžete setkat se šrouby zapuštěnými, kam se stranovým klíčem nedostanete, a proto se hodí i nástrčné trubkové (v gola sadě).
Sada imbus klíčů – většina skládacího nábytku se dnes sestavuje s vruty a koncovkami na vnitřní šestihran nebo jiný „více hran“, obvykle se k nim dodává i klíč, ale v kufříku se vyplatí mít rezervní sadu.
Kladivo – dvě velikosti kladívek úplně postačí, vhodná je i malá gumová palička.
klíč 18
Špachtle, dlátko, plochý sekáč – zvolte univerzální velikost činného ostří nástrojů u sekáče a dlátka zhruba 15 mm, u špachtle šíře 40 mm.
Technický nůž – zalamovacím nožem dokážete zvládnout podle pravítka přesné řezy, např. u koberců, plastových fólií, papíru apod. Do výbavy dílny se hodí i nůžky.
Elektrická příklepová vrtačka s detektorem kovů – bez svinovacího metru a vrtačky se neobejdete u věšení polic a předmětů ukotvených do hmoždinek, využijete ji při práci se dřevem i s kovem.
 

Comments are closed.