Kupte knihu! Je to dokonalý univerzální dárek

Kupte knihu! Je to dokonalý univerzální dárek

Uvažujete nad tím, co je tím pravým dárkem pod stromeček pro vaše blízké? Pokud nedokážete nic kloudného vymyslet, vsaďte na knihu. To je sázka na jistotu už mnoho dlouhých let. Neexistuje nikdo, kdo by vůbec nečetl. Jsou pouze velcí a malí čtenáři, ovšem i ti, kteří si v novinách pročítají leda tak titulky pod obrázky, mají nějaké záliby. A právě to je klíč k dobrému výběru. Pokud máte dobře zvolit knihu, musíte moc dobře vědět, co dotyčnou osobu zajímá. Vždyť knihy jsou pestré jako život sám a nikde není psáno, že musíte nutně darovat objemný román. Mnoho lidí totiž romány vůbec nečte. Mnoho lidí dává přednost literatuře faktu, komiksům anebo třeba obrazovým publikacím.
knihy na policích
Jisté však je, že existují ty správné knihy naprosto pro každého, jde jen o to, je najít.
Kniha bude mít svou hodnotu v jakékoli době, i když se vám může zdát, že většina lidí už čte pouze úsečné vzkazy na sociálních sítích. Kvalitně zpracovaný literární text ovšem čtenářům nabízí něco navíc. A rádi se do něj začtou i ti, kteří tráví celý den na sociálních sítích.
Můžete si zvolit jak papírovou, tak elektronickou verzi knížky. Jde jen o to, že místo papírového svazku budete nosit v batohu či v kapse elektronickou čtečku. Obě dvě verze mají spoustu svých příznivců i odpůrců, ovšem vaši představivost a čtenářskou gramotnost rozvíjí stejným způsobem.
dívka s knihou u vody
Navíc, kniha je vhodným dárkem i pro všechny ty, kteří mají tak přeplněnou domácnost, že už ji nechtějí zatěžovat dalšími věcmi anebo pro ty, kdo si naopak potrpí na minimalismus a věcné dárky odmítají. Jakmile knihu přečtete, můžete ji poslat dál. Tedy alespoň v případě, že vám nepřiroste k srdci natolik, že vám bude líto něco podobného udělat. Není těžké prodat knihu do antikvariátu, ovšem už je mnohem horší, neodejít z tohoto místa s plnou taškou jiných zajímavých knih. A pokud se nechcete trápit obchodováním, můžete svou již nepotřebnou knihu klidně odložit do některé z veřejných knihovniček, kde si jistě snadno najde dalšího čtenáře.

Comments are closed.