Bavíme své ratolesti v souladu s přírodou

Bavíme své ratolesti v souladu s přírodou

Většina dětí se dnes baví zejména výpočetní technikou. Jisté je, že přináší obrovské tvůrčí možnosti, ale neměli bychom zapomínat na to, že jsme všichni součástí přírody, jednoho celku, a že také existují mnohé zábavné činnosti, které svým ratolestem můžeme dopřát.
procházka u lesa

Přírodní barvy

V dnešní době je velice snadné zakoupit v e-shopu různá zdraví nezávadná přírodní barviva pro malování na nejrůznější povrchy. Pro tvořivé děti však může být poutavou zábavou tvorba vlastních barviv. Vlastní chemické továrny s přírodními materiály. Mohou to být např. plody černého bezu, borůvky, stačí jen trocha vody a plodů nebo rozemletého prášku a barva je na světě. Můžete s ní malovat po papíře, nebo klidně vytvářet pestrobarevné variace na kůži podobně, jako pralesní indiáni. Některé barvy jsou velice výrazné a mohou obarvit i textil, musíte s nimi tedy pracovat opatrně. Červenou získáte z červené řepy, růžovou z brusinek nebo granátového jablka, fialovou z červených hroznů nebo z borůvek, hnědou z mletého kakaa, černou z rozpuštěného živočišného uhlí, zelenou ze spiruliny nebo ze špenátu, žlutou z mleté kurkumy, oranžovou z mleté papriky, modrou ze šťávy z červeného zelí s malou příměsí jedlé sody.

Zvířecí pantomima

Pantomima nesmírně rozvíjí fantazii. Může obohatit dětský svět, například tehdy, kdy se předmětem zájmu stanou různá zvířátka. Dotyčný bude mít za úkol předvádět chování klokana, medvěda, psa, kočky, slona, a jistě vás napadne spousta dalších zajímavých tvorů. Hra bude o to obtížnější, jestliže bude mimické vystoupení probíhat v tichosti, bez napodobování typických zvukových projevů.
kamarádi u lesa

Závody zvířátek

Napodobování zvířecích pohybů mohou děti využít pro své obveselení třeba na louce. Bavit se s nimi mohou i dospělí, kteří velice brzy zjistí, jak obtížné je např. skákat jako žabák a uskákat vytyčenou trať. Kromě žabích skoků může jít o pohyb po všech čtyřech jako kočka, anebo hadí plazení. 

Vyřezávané hole

Zakoupit trekové hole v obchodě dokáže každý, ale mít svou vlastní vyřezávanou hůl znamená zažít jiné dobrodružství. Stačí najít vhodnou větev a kapesním nožíkem do ní vyřezávat různé tvary a symboly. Práce s nožem musí probíhat pod dohledem dospělého a ten také může dětem předvést, co všechno lze se dřevem provést – spirály, vroubky, kulatou hlavici, křížky, mozaiku, smyčky, špičaté konce. Existuje spousta různých fíglů a nápady můžete načerpat i na internetu.

Comments are closed.