Skříně na míru mohou prostor oživit sytými světlými barvami

Skříně na míru mohou prostor oživit sytými světlými barvami

Cítit se ve vlastním bytě útulně znamená vytvořit optimální podmínky k tomu, abychom se tu necítili jako ve skladišti a zároveň nám nepřipadala místnost příliš strohá, kde se každá pronesená věta odráží od prázdných stěn jako ozvěna. Platí tu opět ono známé pravidlo „zlatého středu“ a někdy to vyžaduje i více trpělivosti a zkoušení různých variant rozmístění nábytku a bytových dekorací. Může nám v tom pomoci i bytový architekt nebo šikovný 3D software, s nímž lze operativně měnit požadavky a sledovat ihned výsledek.

nábytek v ložnici

Kam s vestavěnou skříní – moderní řešení úložného prostoru nabízí hned několik výhod najednou – umístíme-li ji mimo obytné zóny, ušetříme tím spoustu místa a hlavně dáme tomuto prostředí možnost vyniknout jiným způsobem, nežli uzavřenou souvislou stěnou od podlahy ke stropu. Vestavěné skříně bychom měli volit uvážlivě a instalovat je například do výklenků, vstupních vestibulů a chodeb, pod schodiště a dalších prostor, které slouží spíše jako spojnice s obytnými místnostmi.

moderní ložnice

Jaké barevné řešení je pro vás to nejvhodnější

Ve společnosti dosud panuje trend vyhýbat se pastelovým barvám a raději volit barvy střídmé, nepříliš výrazné anebo poměrně tmavé. Tím se však zbytečně okrádáme o energii, je totiž známo, že tmavé a nevýrazné řešení energii pohlcuje, a to dokonce i z lidské aury, což vám potvrdí i někteří lidé praktikující léčitelství.

V poslední době však roste zájem o bílou, která otevírá prostor a opticky jej zvětšuje a prodlužuje, udržuje v místnosti i více denního světla a v případě umělého osvětlení stačí prostor vybavit méně výkonnými svítidly s výrazně nižší spotřebou elektrické energie, ve srovnání např. s hnědou, tmavě modrou, šedou, odstíny charcoal a antracit.

Kromě bílé se však dle koncepce a dalšího vybavení místnosti může využít i sytějších barev modré, zelené, růžové či žluté, které mohou vnést do prostoru zajímavou změnu a samozřejmě především velkou porci pozitivní energie.

Comments are closed.