Skupinová výuka nebo individuální kurz

Skupinová výuka nebo individuální kurz

Stále častěji využíváme služby soukromé výuky, soukromého doučování. Už nám nestačí to, co nalézáme v institucích povinné školní docházky, na gymnáziích nebo vysokých školách. Můžeme vyhledat služby soukromého učitele nebo soukromé školy. Vybíráme si doopravdy ze všemožných odvětví, např.: cizí jazyky, matematika, ekonomika, právo, historie, politologie, kreslení, sporty a mnoho dalšího. Vzdělávají se různé věkové kategorie, děti, dospělí, lidé v důchodu, maminky na rodičovské dovolené, studenti, zaměstnanci, kdokoliv.
study z kostek
Každý se musí rozhodnout, koho si jako svého soukromého učitele zvolí. Můžeme vyhledat instituci, která všechno zaopatří za nás. My zaplatíme určitou částku, instituce nám dá termín, od kdy do kdy kurz poběží, poskytne nám potřebné materiály, prostory a hlavně lektora. V tomto případě se ale z větší části jedná o skupinovou výuku, kdy v daný čas budeme určitou činnost vykonávat ještě s dalšími studenty. I tyto instituce občas nabízí individuální lekce nebo lekce v páru, možnosti jsou obrovské.
Chceme-li se naučit francouzsky, začít tančit, učit se historii nebo kreslit, máme možnost navštěvovat instituci, která nám toto všechno poskytne nebo si můžeme najít soukromého doučovatele. Někdy to může být přímo profesor ve škole, který nás zaujal nebo to může být nějaký vzdělaný známý nebo si můžeme našeho doučovatele najít na internetu, v inzercích a jinde. V tomto případě se s největší pravděpodobností bude jednat o individuální výuku, tzv. jeden na jednoho.
čtení na posteli

Jaký druh doučování/výuky pro nás bude přínosnější?

 
Tady záleží na mnohých faktorem. V prvé řadě si musíme stanovit, jaké jsou naše cíle, které nás přivádějí k soukromé výuce. Pokud chceme mít nějakou pravidelnou, společenskou aktivitu, pravděpodobně se rozhodneme pro skupinovou výuku. Pokud máme hodně specifických požadavků a hodně vysoké cíle, budeme hledat individuální výuku, kdy se lektor bude věnovat pouze dále. Dalším rozhodujícím faktorem mohou být finance, kdy skupinová výuka je podstatně levnější, než ta individuální.
Na internetu už najdeme všechny tyto služby na jednom místě, stačí si jen vybrat, podle našich požadavků a představ.

Comments are closed.