Spolehlivá elektrocentrála

Spolehlivá elektrocentrála


Abychom si zajistili dostatek elektrické energie i mimo přípojku k elektřině, tak stačí mít elektrocentrálu, která bude mít dostatečný výkon.

Spolehlivá elektrocentrála

Moderní stoje

Elektrocentrála se skládá ze dvou hlavních částí, kdy tou první je spalovací motor a druhou generátor. Celek musí být rozhodně samostatný, a proto je motor spalovací, kterému stačí běžné podmínky a dostatek paliva, protože potom může běžet bez omezení. Motor může běžet na benzín nebo naftu, kdy záleží také na velkosti motoru. Ty nejmenší motory běží na benzín, protože mají většinou větší výkon než dieselový o stejném objemu.

elektrický nábo

Dieselové motory jsou zase většinou úspornější, co se týče spotřeby paliva. Následně se můžeme přesunout na druhou část a to generátor. Ten je zastoupen alternátorem nebo dynamem, kdy u většiny elektrocentrál je výsledkem střídavý proud. Některé stoje jde mít dokonce v pohotovostním režimu, což znamená, že začnou vyrábět energii v době výpadku sítě z elektrárny. Takže pokud nutně určitě společnost potřebuje stále elektřinu, aby se třeba nezkazilo jídlo v mrazničkách, tak agregát zajistí napájení elektřinou.

Liší se výkonem i konstrukcí

Kromě motoru a generátoru tu máme také elektroinstalaci, protože je potřeba zajistit stálý výstupní proud ze zatížení. Pro nás použít vypadá tak, že elektrocentrálu dáme na rovný povrch, zkontrolujeme stav kapalin, nastartujeme zatížení a potom můžeme už do zásuvky agregátu zapojit potřebné spotřebiče. Samozřejmě do malinké elektrocentrály nemůžeme zapojit sbíječku, protože nemá dostatek výkonu.

mobilní generátor

Z toho důvodu je nutné si dobře vybrat, aby nebyl stoj zbytečně velký, ale na druhou stranu nám postačoval. Invertorová elektrocentrála má tu výhodu, že se dá snadno přenášet a skvěle funguje, takže ji řada lidí využije naplno. Navíc má kompaktní rozměry, což se rozhodně hodí. Oproti velkým stojům mají tedy své výhody. I když výkon není závratný, tak pro spoustu využití bohatě postačí. Kvalitní stoje rozhodně budou slouží velmi dlouho, kdy stačí se o něj pravidelně starat a dávat mu potřebný servis.

Comments are closed.