Na co si dát pozor, když kupujeme náhradní díly na trampolínu

Na co si dát pozor, když kupujeme náhradní díly na trampolínu

Mnoho dětí, ale i dospělých, má rádo skákání na trampolíně. A není divu, umožňuje nám vyskočit mnohem výš, než bychom sami kdy dokázali. Zároveň můžeme díky tomu ve vzduchu předvádět nejrůznější kousky, jako například salta.

Tato kratochvíle byla ještě v historicky poměrně nedávné době možná pouze na poutích a jiných podobných akcích. Jak se však její obliba zvyšovala, začali podnikatelé vyrábět i domácí verze, které lze koupit v obchodech. Najdeme je dokonce i ve velkých řetězcích, jako například Tesco či Globus, jako sezónní zboží.

stan2

Tím samozřejmě umožnili dětem, aby na ní skákali, kdykoliv na to budou mít chuť. Ovšem na druhou stranu, na rodiče připadla povinnost udržovat ji v takovém stavu, aby byla stále bezpečná. I přes veškerou snahu se však někdy stane, že se rozbije, zvláště pokud je hodně používaná.

Zdaleka nejčastější bývá zlomení jedné z nohou, či prasknutí švů spojujících odrazovou plochu s okrajem. Dobrou zprávou je, že většinu těchto věcí může šikovnější člověk opravit sám. Obvykle k tomu však potřebuje náhradní díly. Kde je ale sehnat?

trampolina1

Jako první je samozřejmě dobré obrátit se na místo, kde jste ji koupili. Zde by je teoreticky mohli mít. Ovšem ne ve všech případech. Pokud jste ji koupili například v některém z již zmíněných obchodních řetězců, pak šance, že zde najdete náhradní díly na trampolínu, kterou jste zde kupovali, je minimální. To platí zvláště, pokud už je po sezóně, kdy se prodávají.

Větší štěstí můžete mít ve specializovaném obchodě. Zde je mají celoročně, a je zde i větší pravděpodobnost, že zde budou mít to, co hledáte.

Pokud ani zde neuspějete, pak je zde možnost kontaktovat přímo výrobce. To v dnešní době internetu není nic složitého. S ním se můžete domluvit, aby vám ony potřebné části poslal.

Ovšem co když ona firma již neexistuje? Pak můžete hledat na internetu, zda někdo neprodává kompatibilní díly. Zde je však nutné ujistit se, že tam skutečně budou pasovat. Jen tak se vám oprava může podařit.

Comments are closed.