Hypotéky s otazníkem

Hypotéky s otazníkem

V současné době je v naší zemi velmi malý počet obyvatel, kteří si na své bydlení dokázali našetřit a nemusí si peníze půjčovat. Skutečnost je taková, že zvlášť mladší generace si na své byty a domy musí vzít hypotéku.
kladivo a zákony

Nových bytů, i rekonstruovaných, je ve velkých městech, zvlášť v Praze, stále velmi málo. A navíc jejich ceny jsou nepřiměřeně vysoké. A to si může dovolit jen určité procento lidí. Je to pravděpodobně tím, že lidé v těchto velkých metropolích chtějí žít hlavně proto, že zde snadněji seženou lépe ohodnocenou práci. Důvodů bude asi více.
V menších městech a obcích se byty spíše modernizují, ale zase je tam například nedostatek nabídek práce, která je i dobře zaplacená. Nároky na bydlení se samozřejmě liší. Někomu stačí malý byt, ten kdo si zakládá rodinu, chce byt větší nebo si přeje žít ve svém rodinném domě.
podepsaná smlouva

A co se týká vesnic, z nich postupně mladá generace odchází pryč, protože život na vesnicích, jakoby účelově, není podporován. Jedná se především o zlikvidovanou dopravu, jak autobusovou, tak vlakovou. Lidé z vesnic a maličkých obcí nemají možnost se do svého zaměstnání dostat veřejnou dopravou. Práce v nových firmách jsou často v dvou nebo třísměnném provozu. Takže jsou závislí hlavně na dopravě osobním autem. A to je dost drahá záležitost. Je to od té doby, co se zavedla integrovaná doprava, která je perfektní ve větších městech, ale vesnicím se vyhnula. Prý se to finančně nevyplatí.
Hypotéky na bydlení nebo i spotřebitelské úvěry se pro mnohé spotřebitele stávají problematické.Nejenom co se týká získání úvěru, ale mnozí se během času dostávají do sporu se svou bankou z různých důvodů, například:
·         za poplatky předčasného splacení úvěru
·         posouzení schopnosti dlužníka, které mnohé banky považují za nedostatečné a tak v průběhu splácení řeší otázku platnosti nebo neplatnosti smlouvy
·         zátěž pro mnohé jsou i registry dlužníků
·         při spoření (například ve stavební spořitelně) se sníží úroková sazba
·         při pojištění, kdy očekáváte určité plnění, se stává i to, že jste byli při uzavírání pojistky uvedeni v omyl.
                                                                                                                                                                        Vše je penězích.
Lidé, kteří se takto dostávají do problémů s bankou, spořitelnou nebo pojišťovnou, tak se obracejí na soud, ale to je drahá a zdlouhavá cesta. Je lepší využít finančního arbitra ČR, který ve většině případů dokáže lidem ve sporu s bankovními institucemi pomoci BEZPLATNĚ.
 

Comments are closed.