Jaké sluneční brýle se k vám hodí

Jaké sluneční brýle se k vám hodí

Z výběru slunečních brýlí se vám může dokonce zatočit hlava. Je natolik pestrý, že nestačíte brát do ruky jednotlivé vzorky. Ne každý z nich se však hodí k vašemu tvaru tváře, měli byste postupovat s citem a předem vyloučit takové modely, co se vám jednoduše nepasují. Obličeje lze zařadit do několika základních tvarových typů, vyberte si ten svůj a sáhněte po obroučkách, co vám budou slušet.

šťastný člověk

Rozhoduje tvar obličeje

Oválný tvar obličeje – ideální tvar s mírně zúženou bradou, velmi pohledný, jemuž sluší více typů obroučků. Nejlépe s horní jen lehce zaoblenou hranou a spodní vyklenutou partií. Neměly by být příliš široké ani úzké, měly by sahat hlouběji pod oční důlky. Celková koncepce musí zvýraznit lícní kosti, naštěstí je takových brýlí na trhu dostatek.

Kulatý  – odborníci se shodují na tom, že by mělo jít o široké obroučky, nikoli kulaté, ale hranaté. Takové brýle tvář opticky prodlouží a zeštíhlí. Jak moc je tento efekt žádoucí, musíte osobně vyzkoušet a potvrdit při pohledu do zrcadla, někdy je třeba zkusit užší, jindy naopak širší.

Trojúhelníkový – máte-li širší a vystouplé lícní kosti, které se v dolní čelisti prudce zužují, pak byste tento typ obličeje neměli nechat příliš zvýraznit brýlemi. Ideální jsou brýle bz dolní obruby nebo s obrubou v tělové barvě, spíše kulaté a větších rozměrů.
velké brýle

Čtvercový – ostře řezané rysy, typické pro germánskou rasu, s širší bradou a rozšířeným čelem, podobné trojúhelníkovému tvaru, ale s kratší vzdáleností ke spodní čelisti. Tito lidé by měli zkusit modely úzké, ve spodní části lehce zakulacené. Hodí se i širší ostře zaříznuté hrany obroučků.

Tvar srdce – zašpičatělá dolní čelist, úzká brada a rozšiřující se partie obličeje směrem nahoru, k širšímu čelu. V takovém případě sáhněte po výrobcích s širokou obrubou s kulatými skly většího rozměru, které podtrhnou hlavně spodní část nevýrazných lícních kostí a brady.Nezařazené
Comments are closed.