Společnost závislá na internetu

Společnost závislá na internetu

Ještě na konci devadesátých let byl internet doménou pouze několika univerzit a pár tisícovek lidí, alespoň tedy v naší zemi. Dnes už je on-line úplně každý. Školou povinné děti, studenti, lidé ve středním věku, a dokonce i penzisté, kteří již také čím dál častěji propadají kouzlu celosvětové sítě. Na jednu stranu je to asi dobře. Pomocí internetu je možné zařídit mnoho věcí, a dokonce se i učit, ale samozřejmě má to i své zápory. Tím největším je rozhodně závislost, která již postihla nejednoho z nás. Zkuste schválně vydržet alespoň tři dny bez toho, aniž byste nebyli on-line. Pokud to pro vás nebude žádný problém, jste na tom dobře. V opačném případě ale už můžete uvažovat o tom, že jste závislí. Útěchou vám může být, že takto postižený je dnes prakticky každý druhý dospělý jedince, což je samozřejmě alarmující.

počítač

Nezbytnost

Zbavit se závislosti na internetu ale není vůbec jednoduché, ba naopak, jedná se o velice těžký úkol, který dokáže zdárně dokončit jen málokdo. Stejně jako u jiných typů závislostí, i u téhle je nutné naprostá abstinence. Jiný druh léčby neexistuje. To je však obrovský problém, jelikož řada lidí potřebuje internet k práci, platí skrze něj účty nebo komunikuje se svými rodinnými příslušníky, kteří bydlí třeba až na druhém konci světa. Toto vše zahodit je skutečně velice složité, či dokonce takřka nemožné.

aplikace

Úřady

Co je však ještě horší, v síti jsou i všechny úřady. A to od ministerstvech až po malé radnice v těch nejzapadlejších vesničkách. Internet je dnes takřka všude a na jeho správné fungování spoléhá celá společnost. Co když však jednoho dne prostě zkolabuje? V takovém případě by se přišel obrovský chaos, který by se dával do pořádku léta. Záleží samozřejmě na tom, jak dlouho by společnost bez internetu byla. Kolaps celosvětové sítě je vysoce nepravděpodobný, ale kdyby k tomu opravdu došlo, následky by mohly být nezměrné.

Comments are closed.