Závěsné zařízení – víceúčelový pomocník k nezaplacení

Závěsné zařízení – víceúčelový pomocník k nezaplacení

O tom, že závěsná zařízení https://www.amsa.cz/Tazne-Zarizeni-3691 plní svůj účel hlavně v případě připojení další nápravy za vozidlo, nikdo z vás nepochybuje. Můžeme tímto způsobem převážet stavebniny, nábytek, zeminu na zahradu, rostliny i živá zvířata, připojíme karavan a můžeme takto cestovat na dovolenou. Co se však v poslední době stalo velkým hitem, je stojan na jízdní kola.

tažný přívěs

Cyklistika je v Česku tradičním národním sportem a možná vás udiví, že v masovosti předčí i fotbal a hokej. Silniční cyklistice konkuruje především pěší turistika a ve značném rozsahu cykloturistika, která je předmětem zájmu mnoha nadšenců svobodného cestování, volnosti a zdravého pohybu. Napomáhá tomu i koronavirová pandemie, jde totiž o sport, s nímž se můžete vydat i do oblastí málo zalidněných, můžete přespávat v kempech nebo v soukromí mimo přelidněné hotely, a samozřejmě můžete kola převážet autem.

Zdroj zábavy

Že je jízdní kolo „zdrojem zábavy“, vzpomíná hudební skupina Rangers (Plavci) v jednom ze svých hitů. Bicykl ve spojení s autem tak může vytvořit dokonalého partnera pro volné víkendy i delší pobyty v přírodě, ale podstatné je, jakým způsobem jej převážíte. Nejvýhodnější jsou totiž právě nosiče jízdních kol na závěsná zařízení, lidově řečeno na kouli za autem.

kola na výletě

Pohodlně na ně naložíte čtyři kola vedle sebe a zvedáte je jen malý kousek od země, takže žádná posilovna, kdy musíte opatrně a s citem pokládat kolo na střešní nosič. Střecha auta je také zdrojem problémů – jednak na kola nevidíte za jízdy, nevejdete se pod každý most nebo lávku a mění se tím i jízdní aerodynamika, tedy především těžiště.

Závěsné zařízení je snad to nejšikovnější a nejvíce univerzální autopříslušenství, a to nemusíte ani vlastnit žádný přívěs, ty se dají pronajímat, takže odpadá starost o technické záležitosti (servisní prohlídky a údržbu). A nosič kol vám poslouží vždy, když zatoužíte vypadnout z města na čistý vzduch a udělat něco pro své zdraví.

Comments are closed.